Kilka słów o blogu

26 sierpnia 2015

Dla kogo blog?

Jak procować z dziećmi w domu? Jak je rozwijać? Skąd czerpać pomysły na ciekawe zadania i jak je rozwiązywać, nie korzystając ze skomplikowanych metod?
Jak uczyć i jednocześnie się bawić? Jak spędzić kreatywnie czas z dziećmi?

Z takim pytaniami spotykamy się bardzo często w naszej pracy. Czas, który rodzice i dzieci spędzają wspólnie jest poświęcany także na naukę. Zdarza się, że rodzicom brakuje prostych metod, dostosowanych do wieku dzieci w rozwiązywaniu skomplikowanych problemów. Aparat matematyczny dorosłych podpowiada, że wystarczy w wielu zadaniach wprowadzić niewiadome x, y i rozwiązanie jest gotowe.
Ale jak wytłumaczyć to samo rozwiązanie dziecku z 2 - 4 klasy podstawówki?

Z myślą o rodzicach i o dzieciach, które chętnie rozwiązują zadania w domu stworzyliśmy blog, którego celem jest pomaganie rodzicom i ich pociechom w rozwiązywaniu skomplikowanych zadań. Zadań, z którymi ich dzieci spotykają się uczestnicząc np. w konkursach matematycznych. 
Ale nie tylko.
Nasz matematyczny, a tak naprawdę matematyczno- fizyczny blog będzie służył wszystkim zainteresowanym przedmiotami ścisłymi. Oprócz zadań konkursowych będziemy prezentować różne pomysły na ciekawe, sprawdzone sposoby pracy i zabawy z dzieckiem w domu. Zdradzimy ciekawe pomysły na zajęcia prowadzone w szkole podstawowej. Pokażemy kilka eksperymentów, które można przeprowadzić w domu lub na boisku:)
Naszą pasją jest nauczanie w sposób prosty i nieskomplikowany ale skuteczny. W swojej pracy doceniamy bardzo ogromną rolę różnych pomocy edukacyjnych. Te pomoce tworzymy sami lub korzystamy z tych, które są dostępne na portalach edukacyjnych. Uwielbiamy gry logiczne, planszowe, karciane. Miłością do gier zarażamy naszych uczniów, ci zaś swoich kolegów i przyjaciół. 
Mamy nadzieję, że osoby, które nie mogą skorzystać z naszych zajęć, znajdą na naszym blogu pomysły, które wykorzystają w pracy z dziećmi.  Chcemy przekonywać innych, że matematyka i fizyka nie musi kojarzyć się z nudą i wiedzą, przeznaczoną tylko dla wąskiej grupy dzieci:) 


© Copyright 2023. All Rights Reserved. - Polityka prywatności