Edukacja EZO - jak to się zaczęło...

18 czerwca 2018

 

Otwórz Własną Szkołę Matematyki

Nawet jeżeli nie jesteś nauczycielem!
Czy myślisz o tym, by otworzyć swój własny, ciekawy i dochodowy biznes? Szukasz gotowych rozwiązań? Myślałeś o franczyzie ale nie wiesz na co się zdecydować? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie ciekawą propozycję, która od kilku lat jest naszym sposobem na życie. Autorski system nauczania, który stworzyliśmy od podstaw, który stosujemy z niemałym powodzeniem w codziennej pracy. Najciekawsze jest to, że nie musisz mieć wcale wykształcenia pedagogicznego... .
Posłuchaj jak to się zaczęło...
Nazywam się Małgorzata Grabis. Z zawodu jestem dyplomowanym nauczycielem fizyki, matematyki i informatyki. Na etacie, w liceum pracowałam 16 lat. Jestem również jedną z autorek interbloku (Program Nauczania Blokowego). Zawsze miałam głowę pełną pomysłów, zwłaszcza takich, jak inaczej, lepiej i bardziej efektywnie można nauczać dzieci i młodzież. Niestety, z góry narzucane sztywne wytyczne programowe, uniemożliwiały mi ich realizację, a niska pensja dodatkowo powodowała frustrację i konieczność dorabiania poprzez korepetycje. Niestety korepetycje również nie pozwalały na wprowadzanie własnych pomysłów edukacyjnych. Rekompensatą było jedynie sprawdzanie matur i konkursów przedmiotowych.
ETAT, ETAT, ETAT...
Pracowałam więc dalej marząc, że pewnego dnia porzucę etat w szkole i założę własną szkołę. Szkołę, która inaczej, lepiej, bardziej twórczo, będzie uczyć młode umysły matematyki i fizyki. W końcu po kilkunastu latach zdecydowałam się na ten krok.
TRUDNE POCZĄTKI "NA SWOIM"
Tak powstała jedna z pierwszych w Polsce, pierwsza w Krakowie, prywatna szkoła matematyki oparta o zachodnie metody nauczania. Byłam pierwszą i jedyną osobą w Polsce z uprawnieniami do prowadzenia szkoleń dla przyszłych nauczycieli. Niestety, mój entuzjazm szybko opadł, ponieważ okazało się, że założenia programowe, które sprawdzają się za granicą, nie są kompletnie dostosowane do polskich realiów.
Przeżyłam kolejne rozczarowanie. Świadomość porażki nie dodawała mi entuzjazmu do działania. Znów stanęłam przed wyborem: powrót na etat lub rozpoczynanie wszystkiego od nowa. Na jednym z ostatnich szkoleń poznałam Joannę Grodecką. To spotkanie było przełomem.
"Moje życie zawsze było związane z matematyką, - mówi Joanna Grodecka, był to w szkole mój ulubiony przedmiot, z którym nigdy nie miałam problemów. Po maturze zdecydowałam się studiować matematykę. Ukończyłam studia wyższe na Politechnice Wrocławskiej, na wydziale Podstawowych Problemów Techniki, kierunek matematyka stosowana. Swoje życie zawodowe nigdy nie wiązałam z nauczaniem w szkole, nie marzyłam o zawodzie nauczyciela matematyki, dlatego przez pierwsze 10 lat po studiach pracowałam w dużych firmach na stanowiskach związanych z finansami firmy i controlingiem.
W międzyczasie urodziłam dwójkę dzieci i jako młoda mama zapragnęłam znaleźć dla siebie takie zajęcie, które pozwoli pogodzić rozwój zawodowy z wychowywaniem dzieci. Z ciekawością i zainteresowaniem przyglądałam się firmom oferującym zajęcia z j. angielskiego, na które uczęszczał mój starszy syn i z wielką radością odkryłam, że istnieje możliwość otworzenia własnej działalności, która będzie oferowała dzieciom i młodzieży zajęcia z matematyki."
Połączenie sił, wiedzy i doświadczenia, zaowocowało powstaniem projektu o nazwie EZO - Eksperymentuj, Zrozum, Oblicz!
Po wielu miesiącach naprawdę ciężkiej pracy stworzyłyśmy własny, autorski program nauczania matematyki. Taki, o którym marzyłyśmy, który jest skuteczny i w pełni dostosowany do potrzeb i zdolności młodych umysłów.
Jego nazwa stanowi credo naszej filozofii nauki. Jej założenia są bardzo proste: NAUCZANIE POPRZEZ BADANIE, EKSPERYMENTY, DYSKUSJĘ, ZABAWĘ.
Okazało się, że to było to! Zbierane przez lata wiedza i doświadczenie w końcu zaowocowały.
To nauczyło nas, że nie należy porzucać swoich marzeń.
Wielu ludzi, którym nie udało się w życiu nie zdaje sobie sprawy z tego, jak blisko sukcesu byli, kiedy się poddali. - Thomas Edison
Pomyśl, czy czasem w twoim życiu porażka lub nawet najmniejsze niepowodzenie nie są przyczyną porzucenia lub ciągłego odkładania na później spełnienia największych marzeń? A może hamuje Cię brak pomysłu na siebie, na życie i swój własny biznes?
Jeśli tak jest, to nie martw się i czytaj dalej, bo myślę, że możemy Ci pomóc.
Rutyna, nuda i marne zarobki... Zastanów się, czy właśnie tego chcesz? Wyobraź sobie siebie i swój zwykły dzień, za powiedzmy 10 lat. Chodzisz do nudnej, nie dającej żadnej satysfakcji pracy, trudno znaleźć Ci motywację, bo Twoją kreatywność zabiła rutyna. Owszem zarabiasz jakieś pieniądze ale są one zbyt marne, by wystarczało na realizację planów i marzeń.. . Żyjesz, czy egzystujesz?
Pomyśl. Tak nie musi być! Naprawdę istnieje alternatywa, która bardzo szybko może odmienić Twoje życie! Mało tego, niczego nie musisz tworzyć od zera, sprawdzać, testować, gdyż możesz dostać wszystko "podane na tacy". Jedyne czego tak naprawdę potrzebujesz, to tylko chęci i zaangażowanie, a sukces (z naszą pomocą) będziesz mieć na wyciągnięcie ręki.
Jeżeli chcesz zmienić swoje życie, stać się panem własnego losu, właścicielem prywatnej szkoły, zyskać szacunek ludzi, poprawić swój status społeczny i finansowy, wiemy jak Ci pomóc to osiągnąć.
Przestaniesz z obawą patrzeć w przyszłość i martwić się o pracę, a zaczniesz spokojnie realizować swoje cele, realizować się zawodowo, zarabiać, po prostu fajnie żyć!
Oto co dla Ciebie mamy
ü kompleksowy, skuteczny system prezentujący pojęcia matematyczne, budujący wiarę uczniów we własne możliwości, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania,
ü profesjonalne, autorskie materiały edukacyjne
ü ciekawe, rozwijające ćwiczenia, gry i zabawy matematyczne,
ü zadania przygotowujące do konkursów matematycznych, organizowanych w polskich szkołach podstawowych,
ü dodatkowe karty pracy dla dzieci, które lubią zadania domowe,
ü materiały edukacyjne uwzględniające podstawę programową obowiązującą aktualnie w szkołach
Zobacz jakie masz alternatywy...
Oczywiście możesz otworzyć własną szkołę sam, bez naszej pomocy. Jeśli stworzysz odpowiednie narzędzia, procedury, napiszesz autorski program nauczania, przygotujesz materiały edukacyjne dla dzieci, etc., etc., to jest to jak najbardziej możliwe.
Możesz również otworzyć np. szkołę językową. Na rynku jest wiele takich franczyz. Zastanów się jednak, czy chcesz być kolejną z tysiąca takich szkół w okolicy? Czy chcesz zmagać się z olbrzymią konkurencją na rynku i wydawać krocie na reklamę? Czy nie wydaje Ci się, że rynek nie jest już przesycony szkołami językowymi? Konkurencja jest spora. Trzeba to sobie jasno powiedzieć. Ten biznes swoje 5 minut ma już za sobą.
W końcu możesz również całe życie pracować na etacie. Może mało satysfakcjonujące ale za to sporo wolnych dni.
Zastanów się tylko, czy nie szkoda Ci życia?! Życie masz jedno, czasu nie cofniesz. Pomyśl jak miło byłoby żyć wiedząc, że robi się coś co ma sens, zyskać szacunek lokalnej społeczności i w dodatku przyzwoicie na tym zarabiać?
Czy nie lepiej skorzystać z "gotowca" działającego na zasadzie "kopiuj wklej", sprawdzonego, przetestowanego i stale doskonalonego?

Przygotowaliśmy dla Ciebie rozwiązanie które pozwoli Ci otworzyć własną szkołę matematyki zaledwie w kilka tygodni!

Jest to kompletny system edukacyjny, który jest nie tylko sprawdzony, skuteczny i wciąż rozwijany ale w pełni gotowy do wdrożenia!
Nie musisz popełniać błędów, nie musisz tracić ani cennego czasu, ani pieniędzy na testowanie tego, co działa, a co nie, które metody są skuteczne a które zawodzą. Wszystko to, plus jeszcze więcej, otrzymasz od nas w ramach franczyzy. W zasadzie, to możesz cieszyć się własną szkołą "od zaraz"!

 

Pomyśl jak by to było codziennie otwierać drzwi własnej szkoły. Wiedzieć, że uczniowie chętnie tu przychodzą, a co najfajniejsze, widzieć efekty swojej pracy. Jak miło byłoby mieć świadomość, że w okolicy nie ma takiej drugiej szkoły, a Ty nie musisz zmagać się z konkurencją.
Oto co konkretnie otrzymasz...
Oferujemy 2 warianty współpracy w ramach licencji EZO:
1. Licencja EZO – matematyka plus fizyka
2. Licencja EZO – matematyka
W ramach licencji proponujemy:
ü Pomoc przy wdrożeniu programu do placówki, przekazanie pełnej wiedzy know-how,
ü Korzystanie z pełnego programu nauczania matematyki w ramach zajęć pozalekcyjnych,
ü Profesjonalne szkolenie dla nauczycieli,
ü Szkolenia dokształcające,
ü Profesjonalne materiały dla nauczycieli i uczniów,
ü Dystrybucję zestawów ucznia,
ü Bezpłatny dostęp do portalu dla nauczycieli,
ü Materiały on-line,
ü Wyłączność na danym terenie,
ü Wzory dokumentów firmowych,
ü Wzory materiałów reklamowych,
ü Zestawy materiałów okolicznościowych dla każdego ucznia,
ü Wsparcie metodyczne i menadżerskie,
ü Konsultacje i doradztwo przez cały okres trwania umowy,
ü Wpis do bazy placówek EZO
To wszystko jest już gotowe do wdrożenia w każdym momencie.Co więcej zawsze możesz liczyć na naszą pomoc.

To jeszcze nie wszystko, dodatkowo dostaniesz...

ü kompleksowy, skuteczny system prezentujący pojęcia matematyczne, budujący wiarę uczniów we własne możliwości, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania,
ü profesjonalne, autorskie materiały edukacyjne tworzone przez zespół wysoko wykwalifikowanych matematyków,
ü ciekawe, rozwijające ćwiczenia, gry i zabawy matematyczne,
ü zadania przygotowujące do konkursów matematycznych, organizowanych w polskich szkołach podstawowych,
ü lepsze wyniki w nauce dzieci, które uczestniczyły w przedszkolu w programie EZO. Starsze dzieci uzyskują wyraźnie lepsze oceny z matematyki na dalszych etapach edukacji,
ü dodatkowe karty pracy dla dzieci, które lubią zadania domowe,
ü materiały edukacyjne uwzględniające podstawę programową obowiązującą aktualnie w szkołach.

Dlaczego mamy pewność, że nasz produkt działa?

Pierwsza szkoła matematyki realizująca program EZO powstała 8 lat temu. Na chwilę obecną jest ich 10.
W pierwszy roku działalności na zajęcia uczęszczało 60 dzieci od 4 do 12 lat, na chwilę obecną jest to 260 dzieci w wieku od 4 do 15 lat w pojedynczej placówce!
Zajęcia cieszyły się taką popularnością, że musieliśmy zmienić siedzibę szkoły na większą.
Dzieci w wieku przedszkolnym, które uczestniczyły w programie EZO uzyskują lepsze wyniki w nauce.
Starsze dzieci uzyskują wyraźnie lepsze oceny z matematyki na dalszych etapach edukacji.
Niektórzy z uczniów uczęszczają do naszej szkoły już 8 lat i to jest nasz największy sukces!

 

Oto co inni mówią o programie EZO
"Matematyka EZO to program, który rozbudza dziecięcą pasję i ogromną żądzę wiedzy. podczas zajęć dzieci rozbudzają swoją ciekawość do matematyki, eksperymentują, dyskutują, rozwijają logiczne myślenie, a przede wszystkim dobrze się bawią. Program nauczania stworzony został dla małych grup co z pewnością daje więcej możliwości edukacyjnych. Dzięki temu programowi matematyka nie jest monotonna i nudna. Scenariusze lekcji są tak opracowane, że dzieci podczas zajęć będą bardzo zaangażowane. Program EZO powoduje, że nauka matematyki dla dzieci jest przyjemnością, a nie tylko obowiązkiem. Dzięki temu programowi dzieci z pewnością będą mieć poczucie satysfakcji i będą odnosić sukcesy."
Pozdrawiam
Genialny Umysł
"Największym wyzwaniem matematyki jest uczyć dzieci w taki sposób, aby to co jest w matematyce abstrakcją przedstawiać dzieciom w przystępny i przyjazny sposób. Dzięki temu, że w matematyce EZO pracujemy na konkrecie czyli jeśli badamy objętość sześcianu to nie robimy tego tylko na kartce papieru, ale napełniamy ten sześcian. Badamy go dotykamy, rozkładamy siatkę. Sprawdzamy jakie figury go budują. Chcemy, aby na zajęciach dzieci doświadczyły matematyki. I to nam się udaje dzięki pomocom dydaktycznym i ćwiczeniom, które zachęcają do stawiania hipotez i weryfikowania samodzielnie przez grupę terminów matematycznych. "
EDURADO, Ania Murzyn – Romańczuk
"Program Matematyka EZO ma wiele zalet, ale najważniejszą jest to, że jest dostosowany do polskich dzieci i ich możliwości adekwatnych do wieku. Bystrzakom pozwala rozwinąć skrzydła, natomiast słabszym matematycznie dzieciom pomaga wyrównać poziom.
Często rozmawiamy z nauczycielami w szkołach, w których prowadzimy zajęcia. Opowiadają nam, jak zniechęcone dzieci, które poddawały się po pierwszej nieudanej próbie obliczeniowej, zamieniły się w matematycznych "twardzieli", którzy liczą do upadłego i nagle lubią matematykę 🙂
Same dzieci pozytywnie reagują na zajęcia. Ciągle nas pytają, kiedy będziemy znowu przelewać wodę, albo kiedy będą mogły przynieść swojego "Pana Pożeracza" (znak mniejszości/większości, który na zajęciach z matematyki EZO zyskał osobowość).
Dzieci są uśmiechnięte, mówią, że matma jest super - dzięki temu także rodzice są zadowoleni. I o to w tym chodzi."
Pozdrawiam,
Blanka - "Rozkminek"
"Matematyka EZO to najlepsza forma rozbudzania myślenia matematycznego, jaką możemy dać naszym kursantom. To radość z poznawania praw rządzących światem królowej nauk, to budowanie w dziecku poczucia własnej wartości związanego z poprawą wyników w nauce, to podtrzymywanie naturalnej ciekawości świata. Dać dzieciom narzędzie na przyszłość - tak niewiele czy tak wiele? Program EZO to także celna odpowiedź na realia polskiego systemu edukacji - autorki znają te realia od podszewki."
Sylwia Sawicka
Leader School Biała Podlaska
"Dzięki programowi EZO dzieci w przystępny i bardzo ciekawy sposób, tj. poprzez zabawę i eksperymenty, zdobywają i utrwalają wiedzę z zakresu matematyki. Dzięki szerokiej gamie ciekawych pomocy edukacyjnych i różnorodnych gier chętnie biorą udział w zajęciach, są ciekawe kolejnych spotkań i wyzwań. Nabierają pewności siebie, często są o krok przed rówieśnikami, co przekłada się na poprawę wyników w nauce. Ogromnym plusem EZO jest fakt, że opracowany został na bazie podstawy programowej i jest do niej w pełni dostosowany. W zajęciach EZO mogą brać także udział dzieci z zaburzeniami rozwojowymi np. zespół Aspergera. Ze względu na mało liczne grupy, każde z dzieci ma możliwość swobodnej wypowiedzi bez stresu i presji czasu, a dzieci z zaburzeniami oprócz utrwalania wiedzy z zakresu matematyki rozwijają także kompetencje społeczne. Kolejną zaletą jest w pełni wykwalifikowana kadra, dzięki licznym szkoleniom i wsparciu metodycznemu."
Edulandia - Magdalena Smolarska
Pewnie zastanawiasz się ile to wszystko będzie kosztowało?
Normalnie licencja programu EZO sprzedawany będzie za 20 000 zł, ale w związku z tym, że chcemy wejść mocno na polski rynek, do końca 2018 roku obniżamy cenę do 12 000 zł!
Dodatkowo:
ü w ramach opłaty przysługuje jedno pełne szkolenie nauczyciela,
ü opłata miesięczna: 3 pierwsze miesiące zwolnione z opłat, kolejne 7 miesięcy 600 zł, drugi rok działalności i kolejne 900 zł,
ü miesiące wakacyjne zwolnione są z opłat,
ü koszt materiałów edukacyjnych, gier i pomocy dydaktycznych wykorzystywanych przez cały okres działalności 2-5 tys. zł,

 

Jesteś zdecydowany/zdecydowana, to skontaktuj się z nami. Nie jesteś, wahasz się i masz mnóstwo pytań, również czekamy na kontakt 🙂
Jeżeli po rozmowie z nami stwierdzisz, że to jednak nie dla Ciebie nic się przecież, nie stanie.
Rozmowa jest zawsze niezobowiązująca.
Kontakt dla osób zainteresowanych kupnem licencji:
Joanna Grodecka
tel. 508 136 357
Małgorzata Grabis
tel. 662 285 685

 

© Copyright 2023. All Rights Reserved. - Polityka prywatności