BUDUJEMY FUNDAMENTY 1-3 klasa SP

BUDUJEMY FUNDAMENTY

1-3 klasa szkoły podstawowej

Kolejne 3 poziomy, które realizujemy z dziećmi z klas 1 -3 SP. Jest to program, w którym zabawa ustępuje miejsca eksperymentom i grom logiczno – planszowym, a tematy jakie realizujemy wykraczają poza szkolną podstawę programową. Nasze dzieci naprawdę mogą i potrafią więcej. Aby podtrzymać ich zainteresowanie, rozwijać ich zdolności matematyczne, stawiamy im wyzwania na miarę ich możliwości. Eksperymentuj, Zrozum, Oblicz – 3 słowa i każde ma tu ogromne znaczenie.

Organizacja lekcji z matematyki EZO

Podobnie jak w przypadku dzieci przedszkolnych, zajęcia EZO wykorzystują naturalny potencjał każdego dziecka, które w tym wieku rozwija myślenie słowno – logiczne, przyswaja pojęcia logiczne, wykształca pojęcia stałości, objętości i masy oraz rozumowanie indukcyjne (od szczegółu do ogółu). Zajęcia skonstruowane są w taki sposób, aby każdy uczeń brał w nich aktywny udział. Nauczyciel jest trenerem i motywatorem, ale przede wszystkim jest częścią grupy. Zajęcia prowadzone są zarówno na podłodze jak i przy stolikach. Luźna i przyjazna atmosfera zachęca dzieci do większego zaangażowania się, podejmowania wyzwań, myślenia i uczenia się poprzez działanie, zabawę, doświadczenia i gry.

W EZO edukację matematyczną widzimy bardzo szeroko, łączymy ją z dużym rozwojem myślenia i hartujemy odporność emocjonalną uczniów poprzez udział w grach, poprzez dyskutowanie, przeprowadzanie doświadczeń, poprzez liczne zabawy grupowe jak i zadania rozwiązywane indywidulanie, poprzez dzielenie się wnioskami i sposobami rozwiązania danego zagadnienia.

Ważnym elementem zajęć jest ciągłe zaskakiwanie uczniów w celu utrzymania ich koncentracji i ciekawości, zachęcenia do myślenia i rozwiązywania problemów.

Przykładowa lekcja z książeczki ucznia, przeznaczonej dla dzieci uczęszczających do II klasy szkoły podstawowej.

Część lekcji poświęcona jest pracy indywidualnej z książeczką ucznia, jednak na tym etapie dużą wagę kładziemy na pracy z odpowiednio dobranymi pomocami edukacyjnymi, na rozwiązywaniu problemów, poszerzaniu wiedzy z omawianego tematu. Brak ograniczeń programowych sprawia, że jesteśmy w stanie podążać za uczniami, rozwijać ich jeszcze bardziej w kierunkach, które chcą mocniej zgłębić.

Nic tak nie fascynuje dzieci w klasach 1 – 3 jak zabawa bardzo dużymi liczbami, jak doświadczenia z wodą, szacowanie, waga i związane z wagą doświadczenia, jak porównywanie grama z kilogramem czy grama z dekagramem, jak dotykanie wierzchołków różnych brył, krojenie jabłek, kół czy zabawy z pizzą, jak sprawdzanie ile trwa sekunda, a ile minuta itd.

W EZO bardzo szybko wprowadzamy zagadnienia, które pojawiają się w szkole w wyższych klasach. Dzieci otwarte na wiedzę, podchodzące do zajęć z matematyki bez stresu są niezwykle chłonne, a co najważniejsze, mogą zmierzyć się z wyzwaniami jakie stawiają im nasze zajęcia, dzięki grom logicznym, ciekawym jak i śmiesznym zagadkom, stawianym problemom do rozwiązania.

Znajdź szkołę MATEMATYKI EZO w swoim mieście

W ramach zajęć zapewniamy:

  • kompleksowy, skuteczny system prezentujący pojęcia matematyczne, budujący wiarę uczniów we własne możliwości, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania
  • ciekawe, autorskie materiały edukacyjne tworzone przez zespół wysoko wykwalifikowanych matematyków
  • przyjemne i rozwijające ćwiczenia, eksperymenty, prototypy urządzeń, gry i zabawy matematyczne
  • zadania przygotowujące do konkursów matematycznych, organizowanych w szkołach podstawowych
  • lepsze wyniki w nauce
  • dodatkowe karty pracy dla dzieci, które lubią zadania domowe:)
  • materiały edukacyjne wychodzące poza podstawę programową
  • bardzo dobre wyniki w konkursach matematycznych, na swoim koncie mamy już kilku laureatów:)