O nas

O nas

o-nas

Edukacja EZO to sieć szkół nauczania matematyki i fizyki dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Oferujemy program, który od 2012 roku realizujemy we własnych placówkach edukacyjnych w Krakowie i we Wrocławiu. Duży nacisk kładziemy na jakość prowadzenia zajęć oraz na jakość materiałów dydaktycznych, niezbędnych do realizacji założeń programowych.

Dlaczego powstał program EZO – Eksperymentuj, Zrozum, Oblicz?

Od samego początku poszukiwałyśmy na rynku takiego programu, który w pełni zaspokoi nasze oczekiwania i oczekiwania naszych uczniów. Po trudach poszukiwań i nietrafionych wyborach związanych z franczyzą opartą o zachodnie metody nauczania, której założenia programowe nie  były  kompletnie dostosowane do polskich realiów, postanowiłyśmy stworzyć taki program, który będzie spełniał nasze wymagania.

Połączenie  sił,  wiedzy  i  doświadczenia, zaowocowało powstaniem projektu o nazwie EZO – Eksperymentuj, Zrozum, Oblicz! Po wielu miesiącach naprawdę ciężkiej pracy stworzyłyśmy   własny, autorski program nauczania matematyki. Taki, o którym marzyłyśmy,  który  jest skuteczny i w pełni dostosowany do potrzeb i zdolności młodych umysłów.  Jego  nazwa  stanowi  credo  naszej filozofii  nauki. Jej  założenia  są  bardzo proste:  NAUCZANIE  POPRZEZ  BADANIE, EKSPERYMENTY, DYSKUSJĘ, ZABAWĘ. Okazało się, że to było to! Najsurowsi recenzenci, czyli nasi uczniowie i ich rodzice pomogli nam w dopracowaniu każdego szczegółu i pokazali jak duże efekty przynoszą nasze zajęcia.

Znajdź szkołę MATEMATYKI EZO w swoim mieście

Twórcy

Za sukcesem każdego przedsięwzięcia stoją ludzie. Tak samo jest w Edukacji EZO. Małgorzata Grabis i Joanna Grodecka to właścicielki i autorki programu EZO, które cały czas angażują się w udoskonalanie programu, jak również dostosowywanie go do zmian jakie zachodzą w polskich szkołach. Dzięki temu, w krótkim czasie powstały poziomy dedykowane uczniom z klas 7 i 8 oraz poziom 2 plus, który został stworzony dla dzieci sześcioletnich z klas zerowych.

Małgorzata Grabis

Zawodowo: od 27 lat nauczycielka fizyki, matematyki i informatyki, egzaminator maturalny. Przez kilkanaście lat pracy w szkole członek wielu komisji konkursowych. Współautorka programu Interblok, współpracująca z kilkoma wydawnictwami edukacyjnymi. Od 2009 roku właścicielka Centrum Nauczania matematyki i fizyki najpierw o nazwie „Alef zero”, obecnie EZO Kraków. Współautorka programu Edukacja EZO. Moja praca jest także moją pasją. Lubię uczyć innych i sporo czasu poświęcam na swój rozwój.  Moje zawodowe plany mocno związane są teraz z rozwojem nauczania zdalnego.

Prywatnie: miłośniczka dobrej wegetariańskiej kuchni, uprawiam jazdę na rowerze, narty biegowe i bieganie.

Joanna Grodecka

Od 2010 roku właścicielka Centrum Edukacyjnego z Pasją oferującego zajęcia grupowe z matematyki EZO oraz z języków obcych. Współautorka programu z matematyki EZO, szkoleniowiec i współwłaściciel Edukacji EZO. Obecnie zaangażowana w rozwój franczyzy z matematyki EZO. Pasjonatka nauczania z głową pełną nowych pomysłów.

Prywatnie mama dwójki dzieci: Mikołaja i Malwiny. Miłośniczka podróży, gór i sportów wodnych.

Ewa Ryńska

Ewa niezwykle ubarwiła program EZO tworząc piękne, dydaktyczne plansze, autorskie gry planszowe i karciane, książeczki okolicznościowe, dyplomy i wiele grafik wykorzystywanych podczas zajęć. Jej ilustracje w książeczkach ucznia, sprawiają, że dzieci nie tylko kochają matematykę, ale i kotka EZO – maskotkę programu.

Piotr Górniaczyk

Piotr od lat dba o jakość i doskonały wizerunek firmy poprzez stworzenie oprawy graficznej do wszystkich książek przeznaczonych dla naszych uczniów, ale również materiałów reklamowych, stron internetowych oraz grafik do licznych reklam w mediach społecznościowych i nie tylko.